Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Staż badawczy dr. Marka Musioła w USA

Dr. Marek Musioł – zastępca Dyrektora Instytutu Studiów Międzynarodowych ds. współpracy z zagranicą zrealizował w okresie czerwiec-lipiec 2023 staż naukowy i wizytę w University of California Santa Barbara i University of California Berkeley. Program wizyty obejmował m.in.:

1. Wywiady, spotkania i konsultacje z władzami i ekspertami z UC Santa Barbara, m.in. z prof. Jan Nederveen Pietersenem, prof. Cynthią S. Kaplan, prof. Matto Mildenbergerem, dr Brandonem Kuczenskim, oraz z UC Berkeley, tj. Dr. Michaelą Mates i Dr. Andrew Reddie.
  2. Prowadzenie badań terenowych, w tym w UC Santa Barbara i UCSB Library oraz UC Berkeley i Doe Library.
  3. Przedstawienie możliwości współpracy, w tym w zakresie wpólnych projektów, publikacji i konferencji.
  4. Prezentacja możliwości współpracy w ramach THE WROCŁAW SECURITY SUMMIT 2023.
  5. Podczas wizyty omówiono następujący projekt badawczy: The existential nature of water. More politicised or securitised? Regional water security complexes in the Anthropocene.
  6. Podjęto także działania na rzecz zainicjowania współpracy pomiędzy Instytutem Studiów Międzynarodowych a University of California Santa Barbara i University of California Berkeley w takich obszarach jak:

Fot. Marek Musioł

7f7f7299-4357-41f1-a01e-a03a1e3ecc28