Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Wykłady otwarte prowadzone przez ekspertów z Ukrainy

W Instytucie Studiów Międzynarodowych odbyły się następujące wykłady otwarte prowadzone przez ekspertów z Ukrainy:

1. Przejaw słabości Zachodu jako jedna z kluczowych przyczyn rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie, Dr Ihor Hurak (Vasyl Stefanyk Precarpathian National University, Ivano-Frankivsk, Ukraine).
  2. International Organizations facing Russia's Aggression against Ukraine, Prof. Natalia Yakovenko (Taras Shevchenko National University of Kyiv, Ukraine).
  3. Global challenges of Russian aggression in Ukraine, Dr Yevhen Mahda (Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, The National Technical University, Ukraine).
  4. Wojna rosyjsko-ukraińska – wymiar geopolityczny i cywilizacyjny, Dr Oleksandr Kuchyk (Ivan Franko National University of Lviv, Ukraine).

Organizatorami wykładów byli:

Dr hab. prof.  UWr Larysa Leshchenko (Kierownik Zakładu Badań Wschodnich, Instytut Studiów Międzynarodowych, Uniwersytet Wrocławski)

Dr Marek Musioł (Z-ca Dyrektora ds. Współpracy z Zagranicą, Instytut Studiów Międzynarodowych, Uniwersytet Wrocławski)