Zapraszamy studentów Instytutu Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa do udziału w projekcie Erasmus+ Blended Intensive Programme (BIP) "GREEN ECONOMY: A PATH TOWARDS SUSTAINABLE DEVELOPMENT" (GREENEc), który obejmuje dwa etapy:
8-19 kwietnia 2024 (4 godz. zajęć online) oraz 13-17 maja 2024 (5 dni, wizyty studyjne oraz zajęcia stacjonarne w Instytucie Rozwoju Regionalnego na Uniwersytecie Wileńskim, Akademia Szawle, Szawle, ul. Vytauto 84, Litwa).
Erasmus+ BIP organizowany jest przez trzy uniwersytety: Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Wileński Akademia Szawle oraz Łotewski Uniwersytet Przyrodniczy i Technologiczny.
GREENEc to nie tylko doskonałe doświadczenie związane z uczestnictwem w projekcie międzynarodowym, ale też możliwość poszerzenia wiedzy i zdobycia praktycznych umiejętności dotyczących zielonej gospodarki. Dzięki udziale w GREENEc studenci uzyskają: - certyfikat ukończenia kursu, - oddzielny list referencyjny, - możliwość wyjazdu w ramach Erasmus+ bez konieczności akomodacji w innym kraju na kilka miesięcy, realizacji kursów z całego semestru na obcej uczelni oraz ponoszenia związanych z tym kosztów, - możliwość wzbogacenia swojego CV o wyjazd międzynarodowy oraz doświadczenie w obszarze zielonej gospodarki i zrównoważonego biznesu, - 3 pkt. ECTS, co daje możliwość zastąpienia przez BIP innego kursu w semestrze letnim o tej samej liczbie pkt. ECTS.
Rekrutacja odbywa się do 10 marca, obowiązują zasady podobne, jak w przypadku wyjazdów semestralnych w programie Erasmus+ (list motywacyjny, CV, Learning Agreement, zaświadczenie o znajomości języka angielskiego).
Szczegóły dotyczące tematyki GREENEc, rekrutacji i miejsca realizacji części stacjonarnej programu znajdują się w załączonej ulotce.
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z: BIP_Green-Economy_Flyer_2024-02-19 (PDF / 577.93 kb) dr Moniką Paradowską w sprawach merytorycznych dotyczących uczestnictwa w kursie – monika.paradowska@uwr.edu.pl dr Tomaszem Waśkielem w sprawie niezbędnych dokumentów i rekrutacji do programu – tomasz.waskiel2@uwr.edu.pl.
Foto: Naassom Azevedo/Unsplash