Przedmioty wybieralne dla studentów kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe w semestrze letnim 2022/23
Terminy i zasady zapisów:
Zapisy na przedmioty odbywają się w następujący sposób:
- W pierwszej kolejności (w ramach ustalonych przez Dziekana limitów) zapisać się będą mogły osoby z najwyższą średnią. Brana będzie pod uwagę średnia z całego przebiegu nauczania z wyjątkiem semestru bezpośrednio poprzedzającego zapisy (studenci I roku zapisują się w trybie "kto pierwszy"). Procedura zapisów będzie oparta o formułę „prośba o zapisy” oferowaną przez system USOS.
- tura rejestracji dwuetapowej do grupy, prośby dla wszystkich studentów; studenci składają prośby o wpisanie do wybranej grupy zajęciowej, po zakończeniu tury w USOSweb uruchamiany jest „silnik”, który wpisuje studentów uwzględniając preferencje i ew. wysokość średniej.
data zapisów: 1.02.2023 r. godz. 10:00 - 22:00 - tura rejestracji bezpośrednio do grupy z opcją giełdy. Studenci mają możliwość zamieszczenia w USOSweb ogłoszenia o chęci zmiany grupy zajęciowej. Odpowiedni „silnik” będzie realizował ogłoszenia.
data zapisów: 2.02.2023 r. godz. 10:00 - 22:00 - tura rejestracji bezpośrednio do grupy (bez prawa do wyrejestrowania) (3 dni). Studenci mogą bezpośrednio rejestrować się na przedmiot w ramach wolnych miejsc.
data zapisów: 3.02.2023 r. godz. 10:00 - 22:00 Po każdej turze Student ma obowiązek sprawdzić, czy został wpisany przez system do określonej grupy. Jeśli nie, powinien wziąć udział w kolejnej turze zapisów. Jeśli student nie zostanie wpisany na zajęcia to ma obowiązek zgłoszenia tego w sekretariacie gdzie zostanie wpisany do grupy, w której będą wolne miejsca.
- tura rejestracji dwuetapowej do grupy, prośby dla wszystkich studentów; studenci składają prośby o wpisanie do wybranej grupy zajęciowej, po zakończeniu tury w USOSweb uruchamiany jest „silnik”, który wpisuje studentów uwzględniając preferencje i ew. wysokość średniej.
- Górny limit zapisanych na poszczególne przedmioty nie może zostać przekroczony.
- Student, który nie dokona wskazań przedmiotów w terminie określonym przez Instytut, przekazuje tym samym prawo przypisania go do specjalności Dyrekcji Instytutu, która powinna uczynić to bez zbędnej zwłoki.
- Wyniki zapisów podawane są niezwłocznie do wiadomości studentów.
- Student ma obowiązek sprawdzić, czy po zapisach osiąga określoną regulaminem studiów liczbę punktów ECTS.
- W przypadkach nieuregulowanych niniejszymi zasadami Student zachowuje prawo do procedury odwoławczej zgodnej z Regulaminem Studiów w Uniwersytecie Wrocławskim.
Oferta
studia stacjonarne
I ROK
Wybór modułu:
Współczesne konflikty zbrojne, 6 ECTS
Zarządzanie informacją, 6 ECTS
Stany nadzwyczajne w systemie bezpieczeństwa państwa, 6 ECTS
II ROK
Moduły do wyboru:
(w semestrze IV student dokonuje wyboru między czterema oferowany modułami - wybiera minimalnie trzy):
- Ruchy ekstremistyczne i fundamentalistyczne, 4 ECTS
- Bezpieczeństwo jednostki, 4 ECTS
- Bezpieczeństwo społeczne, 4 ECTS
- Nowe wojny, 4 ECTS