Zasady wyboru specjalności oraz seminarium dyplomowego na kierunku stosunki międzynarodowe - studia licencjackie (studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne)
Instytut Studiów Międzynarodowych oferuje 6 specjalności na studiach licencjackich:
- Gospodarka i biznes międzynarodowy
- Służby zagraniczne
- Studia europejskie
- Studia niemieckie
- Studia wschodnie
- Zarządzanie komunikacją w stosunkach międzynarodowych
Studenci wybierający specjalność na studiach licencjackich zobowiązani są w tym celu skorzystać z systemu USOS. Student ma prawo do wyboru dowolnej specjalności z oferty. W tym samym czasie student dokonuje wyboru seminarium dyplomowego, które jest powiązane ze specjalnością. Wybór specjalności wiąże się z koniecznością wyboru konkretnej grupy seminaryjnej.
Osoby prowadzące seminaria licencjackie:
- Gospodarka i biznes międzynarodowy – Seminarium licencjackie - dr Monika Paradowska
- Służby zagraniczne – Seminarium licencjackie - dr Mirosław Habowski
- Studia europejskie – Seminarium licencjackie - dr Renata Kunert-Milcarz
- Studia niemieckie – Seminarium licencjackie - dr hab. Tadeusz Lebioda prof. UWr
- Studia wschodnie – Seminarium licencjackie - dr hab. Elżbieta Szyszlak prof. UWr
- Zarządzanie komunikacją w stosunkach międzynarodowych – Seminarium licencjackie - dr hab. Marta Ryniejska-Kiełdanowicz
Limity studentów w grupach:
- Dla seminarium dyplomowego–od 8 do 15 osób.
- Dla poszczególnych specjalności – liczba studentów w grupie specjalnościowej nie powinna przekroczyć 15 osób. Dla studiów niestacjonarnych wprowadza się zasadę ustalenia górnych limitów proporcjonalnie do liczby przyjętych studentów, z zachowaniem proporcji stosowanej na studiach stacjonarnych. Dolny limit grupy nie powinien być mniejszy niż 15 osób.
W uzasadnionych wypadkach Dyrektor ISM może wnioskować do Dziekana o odstępstwa w sprawie liczebności grup seminaryjnych i specjalnościowych.
Terminy zapisów (na semestr zimowy 2023/2024):
Zapisy na seminaria odbywają się w następujący sposób:
- W pierwszej kolejności (w ramach ustalonych przez Dziekana limitów) zapisać się będą osoby z najwyższą średnią. Brana będzie pod uwagę średnia z całego przebiegu nauczania z wyjątkiem semestru bezpośrednio poprzedzającego zapisy. Procedura zapisów będzie oparta o formułę „prośba o zapisy” oferowaną przez system USOS.
- tura rejestracji dwuetapowej do grupy, prośby dla wszystkich studentów; studenci składają prośby o wpisanie do wybranej grupy zajęciowej, po zakończeniu tury w USOSweb uruchamiany jest „silnik”, który wpisuje studentów uwzględniając preferencje i ew. wysokość średniej. data zapisów: 15.06.2023 r. w godz. 10:00 - 20:00
- tura rejestracji bezpośrednio do grupy (bez prawa do wyrejestrowania). Studenci mogą bezpośrednio rejestrować się na przedmiot w ramach wolnych miejsc. data zapisów: 16.06.2023 r. w godz. 10:00 - 20:00
Po każdej turze student ma obowiązek sprawdzić, czy został wpisany przez system do określonej grupy specjalnościowej i seminaryjnej. Jeśli nie, powinien wziąć udział w kolejnej turze zapisów. Jeśli student nie dokona zapisów w kolejnych turach, Zastępca Dyrektora ISM ds. dydaktycznych, ma prawo przypisać studenta do grupy seminaryjnej, w której będą wolne miejsca.
- Górny limit zapisanych na poszczególne specjalności nie może zostać przekroczony.
- Student, który nie dokona wskazań seminarium w terminie określonym przez Instytut, przekazuje tym samym prawo przypisania go do seminarium przez Dyrekcję Instytutu, która powinna uczynić to bez zbędnej zwłoki.
- Wyniki zapisów podawane są niezwłocznie do wiadomości studentów.
- W przypadkach nieuregulowanych niniejszymi zasadami student zachowuje prawo do procedury odwoławczej zgodnej z Regulaminem Studiów w Uniwersytecie Wrocławskim.
Studenci studiów niestacjonarnych dokonują wyboru specjalności i seminarium dyplomowego we współpracy z pracownikiem Sekretariatu studiów niestacjonarnych Instytutu Studiów Międzynarodowych.
Zapisy dla studentów niestacjonarnych odbywają się w dniach 15-16.06.2023 r. i należy ich dokonać drogą e-mailową indywidualnie poprzez bezpośredni kontakt z pracownikiem Sekretariatu ISM: robert.rogoza@uwr.edu.pl
Na studiach niestacjonarnych zostanie uruchomiona specjalność, którą wybierze największa liczba studentów.